Mélyül az LMP válsága: a teljes Vas vármegyei elnökség elhagyta a pártot
Az elmúlt hónapokban sorra hagyták el a pártot legismertebb politikusai.
A kormány ismét szembefordult a társadalommal, mikor megszüntette a lakástakarék-pénztárakat – mondta Csárdi Antal LMP-s politikus kedden, majd az párt és a Sargentini-jelentés kapcsolatáról is vallott.
Az LMP frakcióvezető-helyettese szerint már sokadik alkalommal fordult szembe a kormányoldal a társadalommal akkor, amikor alig egy nap leforgása alatt „beszántotta” a lakástakarék-pénztárakat. Csárdi Antal kijelentette: a döntés tovább növeli a lakhatási válságot. Csárdi Antal kedden, a pénztári befizetések mellé járó állami támogatás kivezetéséről szóló országgyűlési döntés után, sajtótájékoztatón hatékonynak nevezte a jelenlegi, öngondoskodást segítő rendszert, amelyet azonban az állami támogatás elvonása „tartalmában kinulláz”. A jövőben egy átlagos család nem tud majd érdemben takarékoskodni és a társasházak, szövetkezeti lakások felújítása is nehezebb lesz – mondta.
Kijelentette: ha a pénztárak valóban extraprofitot termelnek, akkor azt a kétharmados parlamenti többséggel rendelkező kormányoldalnak szabályoznia kellett volna. A támogatás elvonásával azonban a kormány szerinte amellett tett hitet, hogy a társadalom leggazdagabb 10 százalékát képviseli, ami „nemzeti tragédia”. Hangot adott azon véleményének, hogy a döntéssel az úgynevezett „lakáslottó” versenytársát semmisítették meg.
A politikus kérdést kapott azon sajtóhírrel kapcsolatban, amely szerint Mészáros Lőrinc vállalkozó cégei az elmúlt három évben 96 milliárd forinttal nagyobb összegért nyertek el közbeszerzéseket, mint azok becsült értéke volt. Csárdi Antal kijelentette: itt valószínűleg megáll a hűtlen kezelés gyanúja, és ahol ezt bizonyítottnak látják, ott feljelentést tesznek majd. Azt is mondta: korrupció nélkül ilyen rövid idő alatt nem lehet úgy meggazdagodni, mint Mészáros Lőrinc tette.
A szintén kedden elfogadott, a Sargentini-jelentést elítélő országgyűlési határozatról azt mondta: az eredeti jelentéssel kapcsolatban az LMP akkor járt el felelősen az Európai Parlamentben, amikor „nem ült fel a bohócautóra”, vagyis nem szavazta meg azt, de annak jelentős része mégis létező problémára hívja fel a figyelmet. Ezért nem szavazta meg pártja az azt elítélő határozatot.
(MTI)